Pompy ciepła z fotowoltaiką. Ogrzewanie domu tanim kosztem
Połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki to źródło ciepła wydajne i bardzo nowoczesne, z którego możesz korzystać przez cały rok. Taki tandem wykorzystasz do ogrzewania i dostarczania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Jeśli chcesz połączyć panele PV z pompami ciepła, nasza oferta na pewno Cię usatysfakcjonuje. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Co to jest pompa ciepła?
Żeby zrozumieć, jakie korzyści przynosi połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej, musisz zrozumieć, czym jest pompa ciepła. Tak więc to system transportowania ciepła z materiałów zimniejszych do cieplejszych. Pompa ciepła składa się z parownika, skraplacza, sprężarki i kapilary. Przy instalacjach domowych oferujemy dwa rodzaje pomp ciepła. Jako nasz Klient możesz zainwestować w:
- Pompy ciepła powietrzne – najprostsze instalacje pomp ciepła, kiedy czynnik jest transportowany z zewnątrz budynku do wewnątrz, zasilając centralne ogrzewanie lub system ciepłej wody użytkowej.
- Pompy ciepła gruntowe – bardziej skomplikowana instalacja, która wymaga wkopania rur pod ziemią.
Montaż pompy ciepła z fotowoltaiką. Ogrzewanie za darmo!
W większości domów jednorodzinnych, a nawet mniejszych firmach wystarczą powietrzne pompy ciepła. To systemy prostsze i tańsze w montażu, co skraca okres zwrotu inwestycji. Jednocześnie wykazują one satysfakcjonującą sprawność, z najlepszym wynikiem od wiosny do jesieni. Oczywiście w swoich projektach stawiamy na pompy ciepła od renomowanych producentów (m.in. pompa ciepła Vaillant, Nibe, Viessmann, Buderus, Panasonic), które wykazują sprawność do temperatury -15 st. Celsjusza.
Dzięki pompom ciepła w sprzyjających warunkach możesz czerpać z otoczenia nawet 80 proc. energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń Twojego domu. Pozostałe 20 proc. pompa ciepła pobiera z energii elektrycznej, która jest niezbędna do prawidłowej pracy sprężarki. Odpowiednie skalkulowanie instalacji PV pod pompy ciepła jest też rozwiązaniem ekonomicznym, zwłaszcza przy rosnących cenach energii elektrycznej.
Inwestycja w oba rozwiązania jest tym bardziej opłacalna, że energię wyprodukowaną przez instalację PV możesz spożytkować do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W ten sposób nie ponosisz strat wyprodukowanej energii oddanej do sieci (poza 20 proc. w systemie opustów). Oczywiście dzięki pompom ciepła w połączeniu z panelami PV zapewnisz sobie komfortową temperaturę w mieszkaniu przez cały rok. Zimą taki zestaw ogrzeje Twoje pomieszczenia, latem – schłodzi.
Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!
Zalety połączenia fotowoltaiki
z pompami ciepła:
duży prestiż
większy komfort życia domowników
ograniczenie rachunków za ogrzewanie
bezemisyjne ogrzewanie domu
prosty montaż i wygodna obsługa (pompy ciepła powietrzne)
Montaż pompy ciepła
krok po kroku:
Obliczenie zapotrzebowania cieplnego domu.
Dobór pompy ciepła.
Montaż (lokalizacja, jednostka wewnętrzna, instalacja chłodnicza, czujniki temperatury, automatyka).
Testy systemu.
Ile kosztuje pompa ciepła? Koszt pompy ciepła do domu
Pompa ciepła powietrzna dobrej jakości, która posłuży do ogrzewania jednorodzinnego domu, kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. W związku z potrzebą zasilania pompy energią elektryczną przewymiarować należy też instalację fotowoltaiczną, za którą zapłacisz ok. 30 000 zł. Za tyle uda się zamontować pompę ciepła oraz panele słoneczne, które będą pracować na rzecz ogrzewania pompą oraz oświetlenia i wszystkich urządzeń na energię elektryczną, z której korzysta się w Twoim domu.
Koszt całej inwestycji zwraca się kilka lat. Pamiętaj jednak, że w (nazwa firmy) otrzymujesz kompleksową pomoc. Dlatego nie tylko udzielamy pełnego wsparcia w zakresie wyliczeń i doboru elementów instalacji PV oraz pomp ciepła. Dodatkowo pomagamy w ubieganiu się o dotacje, dofinansowania, kredyty i leasingi, dzięki którym cała inwestycja zyskuje na rentowności. Pompa ciepła i fotowoltaika podlegają także uldze termomodernizacyjnej, dlatego koszty zakupu i montażu możesz odliczyć od podatku.