Fotowoltaika – darmowy prąd i czyste środowisko

Fotowoltaika to przekształcanie energii słonecznej w prąd, jaki płynie w gniazdku. Dzięki temu możesz całkowicie uniezależnić się od rachunków za energię elektryczną, jakie każdego miesiąca obciążają Twoje gospodarstwo domowe, rolne czy firmę. Z nami Twoja instalacja PV będzie optymalnie dobrana względem potrzeb. Dobierzemy najlepsze panele słoneczne, przedstawimy kalkulację fotowoltaiki, wykonamy montaż paneli fotowoltaicznych i podłączymy instalację PV do sieci.

Fotowoltaika – co to jest i jak działa
instalacja fotowoltaiczna?

Przetwarzanie energii ze słońca w energię elektryczną jest możliwe dzięki panelom i znajdującym się w nich ogniwom fotowoltaicznym, w których zachodzi efekt fotowoltaiczny. Ogniwa fotowoltaiczne najpierw wytwarzają prąd stały, który w późniejszej kolejności – za pomocą falownika fotowoltaicznego (inwerter) jest przetwarzany na prąd zmienny, z jakiego korzysta większość urządzeń zasilanych energią elektryczną.

W ten sposób możesz uniezależnić się od comiesięcznych rachunków za prąd, które już dziś są wysokie, a w ciągu kilku last podrożeją o kilkadziesiąt procent. Zastanów się, czy chcesz wydawać coraz więcej z domowego budżetu na drożejący prąd, czy może wolisz być "eko" i zainwestować w zieloną energię ze słońca. Montaż fotowoltaiki zostawi w Twoim portfelu nawet 80%!


Czy instalacja PV się opłaca?
Koszty i zyski fotowoltaiki

Nie musisz rozumieć, jak działa fotowoltaika, nie masz też obowiązku samodzielnego montażu paneli fotowoltaicznych. Z pewnością najbardziej Cię interesuje opłacalność fotowoltaiki.

Wszystko zależy od zestawu fotowoltaicznego – rozmiarów i mocy paneli fotowoltaicznych, falownika czy osprzętu. Oczywiście najważniejsze, aby Twoja instalacja PV była optymalnie dobrana do potrzeb gospodarstwa czy firmy. Wówczas prąd wystarczy do obsługi wszystkich urządzeń latem, ale też zimą i w nocy, kiedy panele fotowoltaiczne są mniej wydajne.

Oczywiście zajmujemy się wszystkim od początku do końca. Nasi specjaliści są gwarancją rzeczywistej opłacalności inwestycji w instalację PV. Dobieramy zestaw fotowoltaiczny, w tym panele fotowoltaiczne i inwertery. Jeszcze wcześniej przeprowadzamy wywiad i audyt energetyczny. Dokładnie analizujemy dotychczasowe rachunki za prąd i możemy dobrać moc oraz rozmiar instalacji fotowoltaicznej.

Dzięki temu Twoje rachunki za prąd będą wynosić tylko 20% dotychczasowej kwoty z faktury. Opłacać będziesz tylko obowiązkowe na fakturze opłaty. Dzięki nam i instalacji PV będziesz wytwarzać prąd na własny użytek, a inwestycja fotowoltaiczna zwróci się już po 6-8 latach. Kolejne 15-20 lat to już czysty zysk. Oblicz, ile możesz zaoszczędzić, jeśli przez 20 kolejnych lat zapłacisz tylko 1/5 obecnego rachunku za prąd.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!

Zalety instalacji fotowoltaicznej
– dla domu i firmy

Uniezależnienie się od cen prądu

płać 20% swoich rachunków i nie martw się kolejnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.

25-letnia gwarancja

zainwestuj w wydajne zestawy fotowoltaiczne, które gwarantują niezawodną, bezobsługową pracę przez 25 lat.

Dbaj o środowisko

panele fotowoltaiczne to zerowa emisja CO2.

Montaż paneli
fotowoltaicznych

Żeby Twoja instalacja fotowoltaiczna była wydajna, bezawaryjna i działała prawidłowo, ważny jest też odpowiedni, profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych. Oferujemy dwa sposoby montażu fotowoltaiki:

Fotowoltaika na dachu

instalacja PV na skośnym lub płaskim dachu budynku. To instalacje dla gospodarstw domowych, rolnych czy firm.

Fotowoltaika na gruncie

instalacja PV na specjalnych konstrukcjach wsporczych. To rozwiązanie dla farm fotowoltaicznych, ale też mniejszych instalacji na użytej prywatny czy firmy.

Nasi specjaliści dobiorą optymalny kierunek montażu paneli fotowoltaicznych i kąt ich nachylenia względem słońca. Zawsze optymalnie dobieramy systemy mocowania, biorąc pod uwagę m.in. nośność dachu.

Już po montażu nasi eksperci przyłączą instalację PV do zewnętrznej sieci energetycznej. Od tego momentu będziesz przechowywać nadwyżki wyprodukowanej energii w sieci, aby następnie odebrać 70 lub 80% tej wartości całkowicie za darmo, kiedy zwiększy się zapotrzebowanie gospodarstwa. Oczywiście nasi specjaliści zajmą się też dokumentami, jakie należy złożyć w tym celu do dostawcy energii elektrycznej.

Koszty instalacji fotowoltaicznej
i dotacje do fotowoltaiki

Cenę instalacji fotowoltaicznej zawsze należy rozpatrywać indywidualnie. Na koszt fotowoltaiki wpływ mają m.in.:

  • rozmiary instalacji fotowoltaicznej,
  • wydajność instalacji fotowoltaicznej,
  • jakość elementów zestawu fotowoltaicznego.

Jako że w pierwszej kolejności zawsze cenimy sobie najwyższą jakość, nasza firma zawsze rekomenduje najlepsze zestawy fotowoltaiczne. Pomagamy też w dotacjach do fotowoltaiki (np. dofinansowanie fotowoltaiki Mój Prąd na instalacje PV do 10 kW), dzięki którym możesz otrzymać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na inwestycję w panele fotowoltaiczne.

Nasz dział finansów oferuje też wsparcie w zakresie dotacji do innych programów na fotowoltaikę stworzonych przez rządy i jednostki samorządu terytorialnego. Poza tym inwestycja w panele słoneczne daje możliwość skorzystania z nisko oprocentowanych kredytów bankowych, leasingu oraz odliczenia poniesionych kosztów w rozliczeniu podatkowym.

Jak widzisz, jesteśmy kompleksowym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych. Instalujemy panele słoneczne na dachach gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i farmach gospodarstw rolnych. Nasi specjaliści zajmują się wszystkim od początku do końca, ale konsultanci (nazwa firmy) na Twoje pytania odpowiedzą już teraz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!