Ogrzewanie elektryczne domu. Elektryczny piec akumulacyjny
z instalacją PV
Ceny energii elektrycznej rosną niepokojąco szybko. Niestety, najbliższe lata będą pod tym względem jeszcze gorsze. Koszty emisji śladu węglowego sprawią, że już wkrótce rodzina w modelu 2+2, która dotychczas płaciła za prąd rocznie 1000-1200 złotych, będzie musiała przeznaczyć z tego tytułu nawet 2000 zł/rok. Wydaje się, że w takiej sytuacji ogrzewanie elektryczne domu nie ma żadnego sensu. Niekoniecznie!
Sytuacja zmienia się, jeśli piec elektryczny do centralnego ogrzewania będzie pracował na energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Teraz dzięki nam również i Twój dom może korzystać z takiego połączenia. Sprawdź, dlaczego elektryczne ogrzewanie podłogowe kotłem na prąd i panelami PV jest opłacalne!
Ogrzewanie elektryczne domu. Piec akumulacyjny z panelami PV naprawdę się opłaca!
Elektryczne ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne grzejnikami to bardzo dobra alternatywa dla kotłów na konwencjonalne paliwa stałe, które powodują zanieczyszczenie środowiska. Ogrzewanie elektryczne jest także lepszym wyborem niż piece na gaz i olej. Do największych zalet pieców elektrycznych centralnego ogrzewania należą:
- Niskie koszty ogrzewania – tradycyjne sposoby ogrzewania stanowią nawet 40 proc. wydatków w budżecie przeznaczonym na dom. Dzięki panelom fotowoltaicznym i piecom elektrycznym ogrzewanie domu jest niemal całkowicie darmowe.
- Ekologia – elektryczny piec centralnego ogrzewania jest urządzeniem bezemisyjnym i bezpiecznym dla środowiska. Jeśli ogrzewasz dom w ten sposób, jednocześnie dbasz o środowisko.
- Ogrzewanie podłogowe – przy piecach na prąd masz możliwość zastosować ogrzewanie elektryczne podłogowe. To forma przyjemna i komfortowa dla użytkowników, ale też ogrzewanie estetyczne, oszczędne i praktyczne. Rezygnacja z kaloryferów zwiększa powierzchnię użytkową Twoich pomieszczeń.
- Poczucie samowystarczalności – mając piec elektryczny do ogrzewania domu, nie musisz martwić się o węgiel, drewno, gaz czy inne paliwa, podobnie jak o obsługę kotła elektrycznego. Dzięki temu masz poczucie samowystarczalności.
Koszty ogrzewania elektrycznego domu.
Ile to kosztuje?
Koszty ogrzewania budynku prądem zależą od jego standardu (pasywny, niskoenergetyczny, energooszczędny, średnio energooszczędny, energochłonny), metrażu oraz taryfy (np. G11, G12, G12w). Jednak niezależnie od wszystkich tych czynników będzie to inwestycja mało opłacalna, jeśli nie zainwestujesz w panele fotowoltaiczne.
Jeśli masz stary dom 120 m2 i chcesz go ogrzać prądem, musisz zużyć nawet przeszło 24 000 kWh energii rocznie. Jeśli poddasz go termomodernizacji, wynik ten spada do 8400 kWh/rok. Dom o tym samym metrażu wzniesiony zgodnie z najnowszymi normami i standardem energetycznym WT2021 to już tylko 4200 kWh/rok. Jako że przeciętnie zużycie energii na potrzeby oświetlenia oraz sprzętów AGD i RTV wynosi ok. 3000 kWh/rok, wystarczy Ci instalacja o mocy 7-8 kWh.
Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!
Ogrzewanie elektryczne domu z NSF energia
Oczywiście w (nazwa firmy) oferujemy kompleksową pomoc w instalacji kotła elektrycznego i paneli fotowoltaicznych. Na naszych specjalistów możesz liczyć na każdym etapie realizacji projektu.
- Wyliczenie zapotrzebowania na energię – wyliczymy jakiej instalacji potrzebujesz, aby ogrzać swoje mieszkanie prądem z paneli PV, oczywiście z zachowaniem energii potrzebnej na wszystkie sprzęty oraz urządzenia. Przy wyliczeniach bierzemy pod uwagę m.in. standard energetyczny budynku.
- Najlepsze komponenty – w swoich projektach stawiamy wyłącznie na najlepsze produkty od renomowanych i cenionych w Polsce i na świecie firm. Oferujemy panele z 25-letnią gwarancją i markowe piece (m.in. piece elektryczne Kospel).
- Taryfa energetyczna – pomożemy w wyborze dostawcy prądu i taryfy. Najpopularniejsze są taryfy G11 (identyczna stawka przez całą dobę), G12 (dwie stawki za prąd, tańszy prąd w godzinach nocnych i popołudniowych) i G12w (taryfa weekendowa).
- Montaż – zajmiemy się profesjonalnym montażem. Nasi specjaliści przed oddaniem instalacji do użytku zawsze testują układ.
- Dofinansowanie – pomożemy we wnioskowaniu o dotacje i dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne. Dzięki temu skrócisz okres zwrotu inwestycji.