Ogrzewanie domu z OZE. Ogrzewaj
dom tanio i ekologicznie!

NFS energia to nie tylko panele słoneczne do wytwarzania prądu i zminimalizowania rachunków za energię elektryczną. Cenimy sobie inwestorów, którzy chcą mieć dom bez rachunków. Jesteśmy innowacyjną firmą, która oferuje połączenie najlepszych i najefektywniejszych rozwiązań technologicznych z branży odnawialnych źródeł energii. Wszystko po to, aby dom był tani w eksploatacji, a jednocześnie przyjazny dla środowiska. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy w tej kategorii rozwiązań.

Pompa ciepła i fotowoltaika. Tanie i bezemisyjne
ogrzewanie Twojego domu!

Połączenie pomp ciepła i fotowoltaiki to w dłuższej perspektywie czasu znakomity tandem nowoczesnych rozwiązań OZE. Bez względu na wzrost cen paliw na przestrzeni lat, pompa ciepła w zestawieniu z instalacją PV pozwoli Ci oszczędzić dziesiątki tysięcy złotych. Dzięki połączeniu obydwu technologii uzyskasz przepis na dom tani w eksploatacji i bezemisyjny.

Ze swojej strony zajmujemy się kompleksową obsługą projektu od początku do końca. Nie tylko w szczegółach wyjaśnimy, jak działają obie technologie odnawialnych źródeł energii. Oczywiście zajmiemy się również dobraniem najlepszych komponentów i montażem, a następnie serwisem całego systemu.

Pamiętaj, że pompa ciepła to urządzenie zużywające więcej energii elektrycznej niż kotły paliwowe. Stąd jako inwestor wdrażający w swoim domu ogrzewanie pompami ciepła, musisz rozważyć instalację lub rozbudowę instalacji PV. W ten sposób dostarczysz darmowej energii do zasilania pompy ciepła, a cały układ będzie działał praktycznie bezkosztowo.


Ogrzewanie elektryczne z instalacją PV.
Ogrzewaj dom prądem!

Pompa ciepła to tylko jedna z opcji ogrzewania domu przy skorzystaniu z energii czerpanej ze słońca. Dom ogrzewać możesz również przez kocioł elektryczny. Ogrzewanie elektryczne jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych pieców na paliwa stałe.

Jednak żeby ogrzewanie domu piecem elektrycznym było opłacalne, obowiązkowo musisz zainwestować w instalację PV o odpowiednio dobranej mocy. Musi to być instalacja fotowoltaiczna, która będzie na tyle duża, aby nie tylko produkować prąd na użytek oświetlenia oraz sprzętów AGD i RTV, ale także zasilania kotła elektrycznego. Oczywiście na każdym etapie realizacji projektu możesz liczyć na nasze wsparcie.

Nie wyeliminujesz w ten sposób całkowitych kosztów wydatków na ogrzewanie, ale możesz je zdecydowanie obniżyć. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi ogrzewanie elektryczne to system bardzo opłacalny. Inną zaletą ogrzewania na prąd bezemisyjnym kotłem elektrycznym jest ekologia. System ten nie generuje bowiem żadnych zanieczyszczeń środowiska. Bądź eko!

Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!


Magazyny energii w domu
samowystarczalnym

Jeśli budujesz dom samowystarczalny, jego kluczową cechą jest możliwość magazynowania energii. W (nazwa firmy) oferujemy magazyny energii elektrycznej, które pozwalają cieszyć się darmowym prądem bez konieczności podłączenia do sieci, kiedy tracimy 20 proc. oddanej energii (w instalacjach PV do 10 kWp). Najprawdopodobniej system opustów spełnia również Twoje wymagania. Są jednak sytuacje, kiedy przydomowy magazyn energii jest wręcz obowiązkowy (np. przy użytkowaniu i ładowaniu samochodu elektrycznego).

Jednak energia potrzebna w domu składa się też z zimnej i gorącej wody (chłodu i ciepła). Dlatego swoim klientom oferujemy zbiorniki ciepła i chłodu PCM. To materiał zmiennofazowy, który pozwala maksymalizować ilość ciepła. Magazyny energii PCM sprawdzą się na przykład w domach z instalacją kolektorów słonecznych.

Jak widzisz, z (nazwa firmy) możesz ogrzewać swój dom przez połączenie fotowoltaiki z pompami ciepła lub piecem elektrycznym. Jeśli chcesz zaczerpnąć większej ilości informacji na temat tych rozwiązań, nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!