Magazyny energii dla domu
samowystarczalnego

Jeśli inwestujesz w dom samowystarczalny, musisz zastanowić się nad możliwością magazynowania energii. Teraz odpowiednie rozwiązania masz na wyciągnięcie ręki. W firmie (nazwa firmy) oferujemy magazyny energii elektrycznej. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się niemal darmowym prądem i to bez konieczności podłączenia do sieci. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i kiedy warto rozważyć inwestycję w magazyny energii.

Magazyny energii
w firmie NSF energia

Dom samowystarczalny, energooszczędny czy pasywny w dużej mierze sam się o siebie troszczy. Również w zakresie dostaw energii, niezbędnej na potrzeby oświetlenia, ogrzewania czy ciepłej wody. To dom, który ma maksymalną wydajność latem, zimą natomiast odzyskujący energię od dostawcy.

Przy instalacji fotowoltaicznej możesz korzystać z tzw. systemu opustów, kiedy oddajesz nadwyżkę wyprodukowanej energii, aby zupełnie za darmo odzyskać jej 80 proc. w momencie większego zapotrzebowania. Dla większości jednorodzinnych domów samowystarczalnych taki system, z którego możesz korzystać przy instalacji do 10 kWp, jest w pełni wystarczający. Jednak są sytuacje, kiedy Twój dom samowystarczalny będzie wymagał przydomowych magazynów energii. Takie magazyny są zalecane między innymi przy użytkowaniu i ładowaniu samochodu elektrycznego. Jeśli chcesz być w 100 procentach eko i masz zamiar kupić lub już poruszasz się samochodem na prąd, rozważ inwestycję w swój własny magazyn energii.

Wiesz już, że magazynowanie energii jest podstawową i charakterystyczną cechą domu samowystarczalnego. Pamiętaj, że energia niezbędna w domu składa się z zimnej i gorącej wody oraz energii elektrycznej. O tej ostatniej pisaliśmy wyżej. Natomiast wodę procesową magazynują zbiorniki ciepłej wody oraz chłodu z PCM. Jest to materiał zmiennofazowy maksymalizujący ilość ciepła. Dlatego magazyny energii PCM są zalecane m.in. do domów z instalacją kolektorów słonecznych.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym konsultantem. Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji!


Magazyny energii. Akumulatory
litowo-jonowe i wodór

Oczywiście zajmiemy się wszystkim od początku do końca. Nasi specjaliści wyliczą, jak dużo energii będzie produkować instalacja fotowoltaiczna i jak wiele zużywa jej dom samowystarczalny na ogrzewanie, oświetlenie i zasilanie urządzeń oraz sprzętów gospodarstwa domowego.

Zawsze oferujemy akumulatory najwyższej europejskiej jakości. Zwłaszcza są to ogniwa litowo-jonowe, rzadziej kwasowo-ołowiowe, które mają mniejszą wydajność i pojemność (ok. 2000 cykli). Tymczasem akumulatory litowo-jonowe gwarantują nawet do 10 000 cykli naładowania i rozładowania przy 80 proc. pojemności. To naprawdę dużo, ponieważ dom samowystarczalny zwykle akumuluje około 250 cykli rocznie. Jeśli weźmiemy pod uwagę zużycie w toku eksploatacji, taki akumulator służy budynkowi przez 20 lat.